Stiri

Un after school pe langa fiecare biserica!

Fiecare copil asteapta un cadou de Craciun.

Prin acest proiect ne dorim sa facem bucurie unor copii orfani cu ocazia sarbatorii Nasterii Domnului.
Fiecare dintre noi poate gasi acasa o jucarie, un joc, o papusa frumoasa, mai ales că știm ca acestea vor ajunge la copiii mai puțin fericiți, care poate nici nu cunosc ce-i acela un cadou.
Daca aveti acasa o cutie de carton, ambalati-o frumos si puneti in ea jucarii si eventual dulciuri astfel incat sa facem o bucurie celor mai putin norocosi.
Darurile voastre vor fi stranse pana in 20 decembrie la parohia Cetea.

"Dupa verbul a iubi, a ajuta este cel mai frumos verb din lume." Bertha von Suttner

Pr.paroh Meghesan Vasile